تصاویر ماهواره ای Worldview2

Worldview2 توانایی آماده‌سازی و ثبت مستقیم سفارش را دارد. این امر به کاربران تصاویر ماهواره ای Worldview2 در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا به طور مستقیم پروفیل تصاویر خود را برای ماهواره بارگذاری کرده و همچنین به طور مستقیم تصاویر و داده‌های مورد نیاز خود را از ایستگاه زمینی خود تحویل بگیرند.

نمونه تصویر Worldview-2
مشخصات فنی ماهواره
نمونه تصاویر ماهواره‌ای
تاریخچه ماهواره

تصاویر ماهواره ای Worldview2 حاصل یکی از پیشرفته‌ترین ماهواره‌های با قدرت تفکیک بالاست که تا به حال به مدار فرستاده شده(البته به جز ماهواره‌ی دو قلویش، Worldview3). این ماهواره، تصاویر ماهواره ای تک باندی پانکروماتیک (۴۶ سانتی‌متری) و تصاویر ماهواره ای چند طیفی (۱/۸۵۵ متری) را برداشت می‌کند و علاوه بر قدرت تفکیک مکانی بالا از قدرت تفکیک رادیومتریک زیادی (۱۱bit) نیز برخوردار است.
ماهواره Worldview2 اولین ماهواره رزولوشن بالای مجهز به سیستم تصویربرداری چند طیفی ۸ باندی است که باندهایی چون باند ساحلی، آبی، سبز، زرد، قرمز، لبه‌ی قرمز و دو باند در محدوده طیفی مادون قرمز نزدیک دارد. این ماهواره در ارتفاع ۷۷۰ کیلومتری از کره زمین قرار گرفته و هر روز ۱۲۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع تصویر ۸ باندی را جمع‌آوری می‌کند.
تصاویر ماهواره ای Worldview2 جزئیات بی‌نظیری را همراه با صحت مکانی بالا جهت استفاده در بیشتر برنامه‌های کاربردی مرتبط با تصاویر ماهواره ای در هر دو بازار تجاری و دولتی ارائه می‌دهند. همچنین بالا رفتن قدرت تفکیک طیفی به کمک استفاده از تعداد باندهای بیشتر در قسمت طیف الکترومغناطیس، قابلیت تشخیص دقیق‌تر تغییرات و نقشه‌کشی را فراهم می‌آورد.

worldview2
اسکرول به بالا