تصویر ماهواره ای  Pleiades Neo

ماهواره‌های Pleiades Neo همانند ماهواره Worldview-3 بالاترین رزولوشن مکانی در بین ماهواره های تجاری را ارائه می دهند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که روزانه از هر نقطه از زمین 2 تا 3 بار عبور کنند، این طراحی، برای نظارت بر مناطق حساس، پیش‌بینی خطرات، مدیریت بحران‌ها و پوشش مناطق بزرگ عالی می‌باشد.

ماهواره‌های Pleiades Neo دارای 6 باند چندطیفی هستند که در مقایسه با ماهواره‌های Pleiadesو SPOT دو باند آبی Deep و لبه قرمز را بیشتر دارند. باند آبی Deep به دلیل نفوذ عمیق‌تر در مناطق آبی برای کاربردهای هیدرولوژیکی و عمق‌سنجی بسیار مفید می‌باشد و شرایط جوی و سایه‌ها را بهتر نمایش می‌دهد. باند لبه قرمز نیز برای کاربردهای کشاورزی و وضعیت پوشش گیاهی از جمله بهبود سلامت محصول طراحی شده‌ است.

 

نمونه تصویر pleiades-neo
مشخصات فنی ماهواره
نمونه تصاویر ماهواره‌ای
تاریخچه ماهواره

Pleiades Neo پیشرفته‌ترین صورت فلکی فضایی شرکت دفاعی و فضایی ایرباس است که دارای 4 ماهواره نوری با قدرت تفکیک مکانی 30 سانتیمتر می‌باشد. Pleiades Neo3 اولین ماهواره این خانواده است که در 29 آوریل 2021 از مرکز فضایی گویان در فرانسه پرتاب شد و 4 ماه پس از آن، ماهواره Pleiades Neo4 در 17 آگوست 2021 به آن پیوست. ماهواره‌های Pleiades Neo5 و Pleiades Neo6 در سال 2022 پرتاپ خواهند شد و 4 ماهواره Pleiades Neo در یک مدار و در فاصله 90 درجه از یکدیگر قرار خواهند گرفت.این دو ماهواره، روزانه در مجموع یک میلیون کیلومترمربع (حدود ۳۸۶/۱۰۲ مایل مربع) تصاویر 30 سانتیمتری از سطح زمین را ثبت می‌کنند. این عدد در سال 2022 که 4 ماهواره به طور کامل در مدار قرار بگیرند، دوبرابر خواهد شد. تصاویر ماهواره‌ای Pleiades Neo یک باند پانکروماتیک با قدرت تفکیک مکانی 30 سانتیمتر و 6 باند چندطیفی(آبی Deep، آبی، سبز، قرمز، لبه قرمز و مادون قرمز نزدیک) با قدرت تفکیک مکانی 1.2 متر را ارائه می‌دهند.

pleiades-neo
اسکرول به بالا